Меню

Ультра-звукова діагностика

Ультра-звукова діагностика

Види УЗД
У МЦ Алтея ми проводимо ультра-звукові дослідження в таких напрямках:
Органи черевної порожнини
ОЧП (печінка, шлунок, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка)
Ехокардіографія (ехо серця)
Стан клапанної системи, камер та серцевих порожних, основних судин, запалення серця, стан стінок серця та аорти, вроджені вади та наявність тромбів
Жіноче здоров'я
Нирки, органи малого тазу (сечовий міхур, яєчники, матка та маткові труби), щитоподібна залоза, молочні залози і зони лімфовідтоку, Акушерство, фолікулометрія
Чоловіче здоров'я
Нирки, органи малого тазу (сечовий міхур, яєчка, сім'яні канатики та пухирці, передміхурова залоза), щитоподібна залоза, молочні залози і зони лімфовідтоку
УЗД суглобів
Колінний, ліктьовий, плечовий, кисті, стопи
УЗ дуплексне сканування
Артерії та вени верхніх та нижніх кінцівок, судини шиї і головного мозку
НАШ УЗД-СПЕЦІАЛІСТ

Твердохліб Ігор Миколайович
29 років медичного досвіду, спеціаліст вищої категорії

З 1993 по 2011 роки - провідний хірург Житомирського військового шпиталю. Пройшов спеціалізацію по УЗД в 2011 році. Працював на посадах лікаря УЗД в Житомирі та Києві.
Працює в МЦ Алтея з 2019 року.
В 2017 році пройшов тематичне вдосконалення по допплерівським методам обстеження в НУОЗУ ім..П.Л. Щупика.
В 2020-2022 роках регулярно приймав участь в семінарах на теми:
«Допплерівські методи діагностики брахіоцифальних судин, судин
нижніх кінцівок» та «Ехо серця».

НАШ УЗД-СПЕЦІАЛІСТ

Твердохліб Ігор Миколайович
29 років медичного досвіду

З 1993 по 2011 роки - провідний хірург Житомирського військового шпиталю. Пройшов спеціалізацію по УЗД в 2011 році. Працював на посадах лікаря УЗД в Житомирі та Києві.
Працює в МЦ Алтея з 2019 року.
В 2017 році пройшов тематичне вдосконалення по допплерівським методам обстеження в НУОЗУ ім..П.Л. Щупика.
В 2020-2022 роках регулярно приймав участь в семінарах на теми:
«Допплерівські методи діагностики брахіоцифальних судин, судин
нижніх кінцівок» та «Ехо серця».

Як підготуватись до УЗД

За кілька днів до дослідження, варто утриматися від вживання продуктів, що викликають гази (молочні і борошняні вироби, сирі овочі і фрукти, бобові, алкоголь і газована вода). Останній прийом їжі можливий за 5-6 годин до УЗД. Однак, краще проводити дослідження натщесерце. Таким чином, результати будуть найбільш точними.

Вийнятки при УЗД органів черевної порожнини:
 • Немовлят дозволяється погодувати за 3-3,5 години до УЗД. Для дітей старшого віку - 4 години, і можна дати невелику кількість води за кілька годин до проведення діагностики.
 • Діабетикам можна прийняти з ранку не щільний сніданок. Наприклад, чай з мінімальною кількістю цукру і сухарик.
 • Вагітним жінкам також дозволяється прийняти трохи їжі за 3-4 години до УЗД. Але, якщо пацієнтка може потерпіти трохи без їжі, то такий варіант переважніший.
УЗД органів черевної порожнини

Печінка, нирки, підшлункова залоза, жовчний міхур, селезінка
Сечовий міхур пацієнта повинен бути наповнений. Краще спорожнити за 3-4 години до дослідження або в іншому випадку випити не менше 1 літра води за кілька годин до цього.
Неправильне харчування може спотворити результати. За два дні до процедури виключіть з раціону: газовані напої, бобові, сирі овочі і фрукти, молочні продукти, дріжджове тісто і чорний хліб, жирне м'ясо.
УЗД органів тазу

Сечового міхура, простати і органів малого тазу
Проводиться на 5-10 день менструального циклу жінки. Попередньо, бажана консультація лікаря.
УЗД молочних залоз
Необхідно виключити з раціону всі продукти тваринного походження за 3 дні (72 години) до дослідження. З ранку перед УЗД варто прийняти проносне (за приписом лікаря) і утриматися від прийому їжі.
УЗД наднирників
ВАЖЛИВО! Якщо ви приймаєте будь-які медикаменти, то перед діагностикою необхідно проконсультуватися з лікарем стосовно можливої зміни графіка прийому ліків перед УЗД.

Які УЗД-апарати ми використовуємо?

апарат узд
Siemens ACUSON NX3 Elite
Siemens ACUSON NX3 Elite – мультифункціональний апарат ультразвукової діагностики спеціально створений для більш ефективного проведення досліджень у сучасних медичних установах. NX3 Elite містить усі технологічні режими та функції, які гарантують високий рівень деталізації зображень.
апарат узі
Siemens ACUSON X300
Новітній апарат для проведення ультразвукової діагностики. Має надчутливі мультичастотні датчики, завдяки яким УЗД-спеціаліст може проводити діагностику на глибині до 30см. Апарат візуалізує кольорову 3D картинку на 20-дюймовий ЖК монітор, таким чином він реконструює об'ємне зображення і дає найточніший результат.
Запис на прийом онлайн
Заповніть форму в будь-який зручний час, а ми з Вами зв'яжемось для уточнення деталей
Ціни на популярні процедури
Комплекс ОЧП
480
печінка + жовчний міхур + жовчні протоки + підшлункова залоза + селезінка + нирки
УЗД передміхурова залоза + сечовий міхур
390
УЗД вагінальне органів малого тазу у жінок
400
УЗД щитовидної залози
350
УЗД молочних залоз
380
із зонами лімфовідтоку
УЗД суглобів
480
колінного, кульшового, ліктьового, плечового, зап'ястя, стопи (за пару)
УЗД серця (ехокардіографія)
600
УЗ дуплексне сканування судин
800
шиї та головного мозку
Питання-Відповідь
 • Чи небезпечна ультразвукова діагностика і як часто можна її робити?
  При УЗД використовуються звукові хвилі, що відбиваючись від тканин органів, повертаються до датчика. Він передає дані на комп'ютер, де вони трансформуються в зображення. Даний метод діагностики - безпечний. Його можна робити, як під час вагітності, так і незалежно від віку та хронічних хвороб пацієнта. Щодо частоти проведення УЗД, то тут немає жодних обмежень.
 • Що можна діагностувати за допомогою УЗД?
  Всі структурні зміни в тканинах органів будуть відображені в результатах УЗД, що допоможе у більш точній постановці діагнозу. Даний метод ефективний з усіма органами, що багаті водою. Для тих, що містять повітря, наприклад легені, ультразвукова діагностика не є ефективною. Кістки також не підлягають діагностиці, оскільки їх структура дуже щільна і не пропускає хвилі.
 • Від чого залежить вартість УЗД?
  При формуванні ціни на послуги, медичні заклади орієнтуються на затратність часу для проведення достідження, якість технічних апаратів (про наші апарати ви можете дізнатись вище) та професійність спеціаліста з УЗД, від якого напряму залежать результати діагностики.
УЗД - це один з методів діагностики внутрішніх органів людини. Проведення дослідження можливо завдяки ультра-звуковим хвилям, що проникають крізь тканини пацієнта. Вони абсолютно безпечні, саме тому УЗД широко застосовується в сучасній медицині. У медичному центрі «Алтея», завдяки використанню новітніх УЗД-апаратів компанії Siemens (один з лідерів по виробництву діагностичного обладнання), наші фахівці проводять швидкі та точні ультра-звукові дослідження.